Niște indieni au creat cea mai mare telecomandă TV din lume
Cea mai mare telecomandă TV din lume a fost realizată de frații indieni Suraj Kumar Meher și Rajesh Kumar Meher.
Măsurând nu mai puțin de 4,5 metri în lungime, cea mai mare telecomandă din lume este perfect funcțională, grație priceperii lui Rajesh, specialist în electronică.
Mărimea televizorului nu trebuie să fie proporțională cu cea a telecomenzii. Telecomanda este de 23 de ori mai mare decât una obișnuită și cuprinde 37 de butoane cauciucate. Este nevoie de trei adulți pentru a o ridica, scrie Agerpres.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)