GCS a anunțat 86 de decese din cauza noului coronavirus în ultimele 24 de ore. Zece persoane nu au fost înregistrate cu comorbidități
Alte 86 de decese au fost înregistrate în ultimele 24 de ore din cauza noului coronavirus, a anunţat astăzi Grupul de Comunicare Strategică.
Potrivit GCS, este vorba de 50 de bărbaţi şi 36 de femei, internaţi în spitalele din Alba, Arad, Argeş, Bacău, Bihor, Botoşani, Braşov, Buzău, Călăraşi, Caraş-Severin, Constanţa, Covasna, Dâmboviţa, Dolj, Galaţi, Harghita, Iaşi, Maramureş, Mehedinţi, Olt, Prahova, Satu Mare, Sibiu, Suceava, Timiş, Tulcea, Vaslui, Vrancea şi Bucureşti.
GCS arată că 76 dintre decese s-au înregistrat la pacienţi care au prezentat comorbidităţi, pentru şapte pacienţi nu au fost înregistrate comorbidităţi, iar pentru trei pacienţi nu au fost raportate comorbidităţi până în prezent.
GCS a adăugat că, până în prezent, 16.592 de persoane diagnosticate cu infecţie cu SARS-CoV-2 au decedat în România de la începutul pandemiei.














Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)