Primăria Vladimirescu demarează proiectul în valoare de 2,5 milioane lei care va asigura aproximativ 70 la sută din consumul cu iluminatul public
Primăria Vladimirescu a dat lovitura. Spunem aste pentru primarul comunei, Mihai Mag, a anunțat pe pagina sa de socializare că a semnat astăzi contractul de finanțare pentru construirea unui parc fotovoltaic în localitate.
Valoarea investiției este de 2,5 milioane lei, banii fiind obținuți prin programul de finanțare POIM al Ministerului Dezvoltării.
Parcul va produce 400 kw, ceea ce înseamnă aproximativ 70% din consumul cu iluminatul public și energie electrică folosită de clădirile Primăriei Vladimirescu.
Lucrările vor începe în câteva zile, iar termenul de finalizare este 31 decembrie 2023.



















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)