„Clubul cititorilor anonimi” prezintă o nouă seară de film la Bibliotecă: BAD BOY BUBBY





„Clubul cititorilor anonimi” vă invită joi, pe 25 februarie, ora 18:00, la Sala Concordia a Bibliotecii Județene „A. D. Xenopol”, la proiecția filmului „Bad Boy Bubby – Mitul peșterii Reloaded” – o coproducție australiano-italian regizat de Rolf de Heer. Faimosul regizor Quentin Tarantino a spus despre acest film doar atât: „Iubesc Bad Boy Bubby!”.
Genul filmului: Comedie
Subtitrarea va fi în limba engleză.
INTRAREA ESTE LIBERĂ!
Sinopsis:
Bubby își petrece primii treizeci de ani închis în aceeași cămăruță, fiind păcălit de mama sa pentru a nu încerca să scape. Apartamentul celor doi se află în spatele unei tiparnițe din zona industrială a orașului Adelaide.
Pe lângă faptul că aceasta îl bate în mod constant și îl abuzează sexual pe „Pop”, îl mai și ține sub cheie, într-o încăpere întunecoasă și umedă, spunându-i că aerul de afară este otrăvitor și că va muri dacă va îndrăzni „să-și rupă cordonul ombilical”.
Naiv și psihotic în egală măsură, într-o zi, Bubby reușește să evadeze, cunoscând lumea modernă, șocantă și plină de aventuri a haosului cotidian, unde va da piept cu realitatea adulților și cu noi situații limită.
Comentariile portalului
A venit răsplata pentru campania făcută lui dricușor. Asta în caz că mai avea cineva dubii că ambii sunt oamenii serviciilor, deși unii aberau că e " (...)
Descinderi.
UDMR = partid proeuropean, valori europene etc. Nu mai corespunde acum cu descrierea ?