Marlboro a scos pe piață țigările cu marijuana? Viral din nou… dar tot fake
Ultima mare abureală ce a devenit virală e „știrea” cum că cel mai mare producător de tutun din lume, Phillip Morris, a scos recent pe piața americană, în Colorado și Washington, țigaretele cu marijuana, sub brandul Marlboro.
Nu e cazul să intrați în hiperventilații… „vestea” e inventată de site-ul de știri false Abril Uno și nici măcar nu e nouă. Postarea originală a apărut pe data de 21 ianuarie 2014, însă i-au mai dat un update și anul acesta, în martie! Site-ul care identifică aceste „hoax”-uri, Hoaxes.org, a semnalat falsitatea produsului imaginar numit „Marlboro M”, dar de ce să mai verifice unii știrea când aduce trafic? Totuși, cei care au „mușcat-o” sunt site-uri nesemnificative precum Daily Pakistan, y102reading sau Now8News, iar de la noi… chiar astăzi, Unimedia, Obiectiv de Suceava (s-a șters deja) și Ziare.com!
















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)