Breaking NewsHalep joacă a doua semifinală a zilei de mâine contra lui Radwanska! Vezi la ce oră

de O. Peniță | 24 octombrie 2014, 3:07 PM | Sport

0

UPDATE

Simona Halep a cîştigat un set în faţa Anei Ivanovici şi şi-a asigurat primul loc în grupă, datorită acestui rezultat calificându-se și Serena Williams în semifinale.

Pentru că a terminat pe primul loc în grupă, Simona Halep va juca în a doua semifinală a zilei împotriva polonezei Agnieszka Radwanska, sâmbătă de la ora 13:00.

Simona Halep este condusă la întîlnirile directe de Radwanska. Poloneza a câştigat 4 partide, inclusiv ultima de la Indian Wells, în timp ce Halep s-a impus de două ori.

În prima semifinală a zilei se înfruntă Serena Williams şi Caroline Wozniacki, de la 9:30.

Setul 3: Simona Halep – Ana Ivanovic 3-6. Simona se califică de pe prima poziție!

Setul 2: Simona Halep – Ana Ivanovic 6-3

Simona a câștigat setul a doilea și automat Serena Williams a obținut, și ea, calificarea în semifinalele Turneului Campioanelor! Ana Ivanovic este eliminată indiferent de scorul final cu Halep.

Ivanovic a câștigat două game consecutiv și se apropie de Simona. În caz de victorie în două seturi, Ana Ivanovic se califică în semifinale unde o va întâlni pe Caroline Wozniacki!

Simona conduce cu 4-1 în setul al doilea, set pe care dacă îl câștigă îi asigură calificarea în semifinalei liderei mondiale Serenei Williams. Americanca stă la mâna campioanei din România! Reamintim că și în primul set Simona a condus cu 5-2, după care a pierdut la tie-break

Simona a pierdut primul set cu 7-6, dar avea nevoie de 5 game pentru a câștiga grupa.

Dacă Ana Ivanovic câștigă partida în două seturi se califică în semifinale în dauna Serenei Williams!

În primul meci al zilei, Maria Şarapova a învins-o în trei seturi pe poloneza Agnieszka Radwanska, scor 7-5, 6-7, 6-2 şi a ratat calificarea în semifinalele Turneului Campioanelor, deoarece a pierdut un set în acest meci.

Şarapova a fost foarte aproape de calificare, mai ales că a condus cu 5-1 în setul secund. Dacă ar fi cîştigat în două seturi, ar fi jucat împotriva Simonei Halep în semifinale.

Caroline Wozniacki a cîştigat meciul cu Petra Kvitova, scor 6-2, 6-3 şi s-a calificat de pe primul loc din Grupa Albă. Pe locul al doilea s-a clasat poloneza Agnieszka Radwanska, cea pe care o va întâlni Simona Halep în semifinale.

live SCORE Simona Halep – Ana Ivanovici: 6-6. TieBreak: 7-9

A început partida. Ana Ivanovici serveşte prima.

Simona Halep este deja calificată în semifinalele Turneului Campioanelor şi mai poate rata poziţia de lider al Grupei Roşii doar dacă pierde partida cu Ivanovici şi nu cîştigă cinci game-uri în meci.

În cazul unei victorii a Simonei Halep, din grupă se va califica Serena Williams.

Singura şansa a Anei Ivanovici este victoria în două seturi, caz în care va merge mai departe alături de Simona Halep, iar departajarea se va face după numărul de game-uri.

Din Grupa Albă, Caroline Wozniacki s-a calificat de pe primul loc, iar Agnieszka Radwanska s-a calificat de pe al doilea loc.

Meciul începe la 14:30 şi va fi în direct la Dolce Sport şi Digi Sport 1.