UTA, deplasări la (aproape) toate candidatele la promovare în turul campionatului! Debutul e „acasă” cu Dunărea Călărași

    de Lucian Dănilă | 17 iulie 2019, 5:02 PM | Sport

    0

    Sosirea lui Gyuszi Balint pe banca tehnică a echipei UTA, dar și transferurile realizate în această vară ne fac să sperăm. Nu suntem exuberanți pentru că ne-am „ars” de atâtea ori ca suporteri ai „Bătrânei Doamne” încât acum nu mai credem în promovare decât când se va trage țintarul pentru Liga 1 și vedem Aradul pe listă.

    UTA s-a mișcat bine spre foarte bine pe piața transferurilor, dar după aducerea unui număr mare de jucători într-un timp atât de scurt este clar că trebuie să așteptăm și ca acest angrenaj să funcționeze. Pentru asta este plătit Balint, iar el își vede de treabă în Slovenia tocmai pentru a rezolva acest lucru.

    Cei de la FRF au tras astăzi țintarul pentru viitorul sezon din Liga a 2-a. UTA joacă primul meci pe teren propriu, pe „Motorul” (să nu cumva să mergeți prin Vlaicu în ziua aia că nu vedeți decât betoane), cu Dunărea Călărași, echipă retrogradată din Liga 1. Uitându-ne pe program, am văzut că UTA are în turul campionatului deplasări foarte dificile pe terenurile echipelor care și-au propus promovarea: Petrolul, Universitatea Cluj, Rapid și FC Argeș, deși în această luptă ar mai putea apărea și surprize cum ar fi Chiajna, Farul sau poate Csikszereda.

    UTA merge în etapa a 2-a la Ploiești pentru meciul cu Petrolul, în etapa a 6-a la Cluj, apoi în a 10-a la Rapid, iar pe terenul celor de la FC Argeș joacă în etapa a 16-a. Va fi un campionat foarte greu, unul care va depăși din punct de vedere al rating-ului multe jocuri din Liga 1.

    Programul turului:

    Etapa 1 – 03 august 2019

    Rapid Bucureşti – SSC Farul Constanţa

    Concordia Chiajna – Daco-Getica Bucureşti

    Turris-Oltul Turnu Măgurele – Pandurii Târgu Jiu

    ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni

    CSM Reşiţa – Universitatea Cluj

    Luceafărul Oradea – Sportul Snagov

    FC Argeş – Ripensia Timişoara

    SCM Gloria Buzău – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

    Metaloglobus Bucureşti – Petrolul Ploieşti

    UTA Arad – Dunărea Călăraşi

     

    Etapa a 2-a – 10 august 2019

    SSC Farul Constanţa – Dunărea Călăraşi

    Petrolul Ploieşti – UTA Arad

    FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Metaloglobus Bucureşti

    Ripensia Timişoara – SCM Gloria Buzău

    Sportul Snagov – FC Argeş

    Universitatea Cluj – Luceafărul Oradea

    CS Mioveni – CSM Reşiţa

    Pandurii Târgu Jiu – ASU Politehnica Timişoara

    Daco-Getica Bucureşti – Turris-Oltul Turnu Măgurele

    Rapid Bucureşti – Concordia Chiajna

     

    Etapa a 3-a – 17 august 2019

    Concordia Chiajna – SSC Farul Constanţa

    Turris-Oltul Turnu Măgurele – Rapid Bucureşti

    ASU Politehnica Timişoara – Daco-Getica Bucureşti

    CSM Reşiţa – Pandurii Târgu Jiu

    Luceafărul Oradea – CS Mioveni

    FC Argeş – Universitatea Cluj

    SCM Gloria Buzău – Sportul Snagov

    Metaloglobus Bucureşti – Ripensia Timişoara

    UTA Arad – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

    Dunărea Călăraşi – Petrolul Ploieşti

     

    Etapa a 4-a – 24 august 2019

    SSC Farul Constanţa – Petrolul Ploieşti

    FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Dunărea Călăraşi

    Ripensia Timişoara – UTA Arad

    Sportul Snagov – Metaloglobus Bucureşti

    Universitatea Cluj – SCM Gloria Buzău

    CS Mioveni – FC Argeş

    Pandurii Târgu Jiu – Luceafărul Oradea

    Daco-Getica Bucureşti – CSM Reşiţa

    Rapid Bucureşti – ASU Politehnica Timişoara

    Concordia Chiajna – Turris-Oltul Turnu Măgurele

     

    Etapa a 5-a – 31 august 2019

    Turris-Oltul Turnu Măgurele – SSC Farul Constanţa

    ASU Politehnica Timişoara – Concordia Chiajna

    CSM Reşiţa – Rapid Bucureşti

    Luceafărul Oradea – Daco-Getica Bucureşti

    FC Argeş – Pandurii Târgu Jiu

    SCM Gloria Buzău – CS Mioveni

    Metaloglobus Bucureşti – Universitatea Cluj

    UTA Arad – Sportul Snagov

    Dunărea Călăraşi – Ripensia Timişoara

    Petrolul Ploieşti – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

     

    Etapa a 6-a – 07 septembrie 2019

    SSC Farul Constanţa – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

    Ripensia Timişoara – Petrolul Ploieşti

    Sportul Snagov – Dunărea Călăraşi

    Universitatea Cluj – UTA Arad

    CS Mioveni – Metaloglobus Bucureşti

    Pandurii Târgu Jiu – SCM Gloria Buzău

    Daco-Getica Bucureşti – FC Argeş

    Rapid Bucureşti – Luceafărul Oradea

    Concordia Chiajna – CSM Reşiţa

    Turris-Oltul Turnu Măgurele – ASU Politehnica Timişoara

     

    Etapa a 7-a – 14 septembrie 2019

    ASU Politehnica Timişoara – SSC Farul Constanţa

    CSM Reşiţa – Turris-Oltul Turnu Măgurele

    Luceafărul Oradea – Concordia Chiajna

    FC Argeş – Rapid Bucureşti

    SCM Gloria Buzău – Daco-Getica Bucureşti

    Metaloglobus Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

    UTA Arad – CS Mioveni

    Dunărea Călăraşi – Universitatea Cluj

    Petrolul Ploieşti – Sportul Snagov

    FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Ripensia Timişoara

     

    Etapa a 8-a – 21 septembrie 2019

    SSC Farul Constanţa – Ripensia Timişoara

    Sportul Snagov – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

    Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti

    CS Mioveni – Dunărea Călăraşi

    Pandurii Târgu Jiu – UTA Arad

    Daco-Getica Bucureşti – Metaloglobus Bucureşti

    Rapid Bucureşti – SCM Gloria Buzău

    Concordia Chiajna – FC Argeş

    Turris-Oltul Turnu Măgurele – Luceafărul Oradea

    ASU Politehnica Timişoara – CSM Reşiţa

     

    Etapa a 9-a – 28 septembrie 2019

    CSM Reşiţa – SSC Farul Constanţa

    Luceafărul Oradea – ASU Politehnica Timişoara

    FC Argeş – Turris-Oltul Turnu Măgurele

    SCM Gloria Buzău – Concordia Chiajna

    Metaloglobus Bucureşti – Rapid Bucureşti

    UTA Arad – Daco-Getica Bucureşti

    Dunărea Călăraşi – Pandurii Târgu Jiu

    Petrolul Ploieşti – CS Mioveni

    FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Universitatea Cluj

    Ripensia Timişoara – Sportul Snagov

     

    Etapa a 10-a – 05 octombrie 2019

    SSC Farul Constanţa – Sportul Snagov

    Universitatea Cluj – Ripensia Timişoara

    CS Mioveni – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

    Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploieşti

    Daco-Getica Bucureşti – Dunărea Călăraşi

    Rapid Bucureşti – UTA Arad

    Concordia Chiajna – Metaloglobus Bucureşti

    Turris-Oltul Turnu Măgurele – SCM Gloria Buzău

    ASU Politehnica Timişoara – FC Argeş

    CSM Reşiţa – Luceafărul Oradea

     

    Etapa a 11-a – 12 octombrie 2019

    Luceafărul Oradea – SSC Farul Constanţa

    FC Argeş – CSM Reşiţa

    SCM Gloria Buzău – ASU Politehnica Timişoara

    Metaloglobus Bucureşti – Turris-Oltul Turnu Măgurele

    UTA Arad – Concordia Chiajna

    Dunărea Călăraşi – Rapid Bucureşti

    Petrolul Ploieşti – Daco-Getica Bucureşti

    FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Pandurii Târgu Jiu

    Ripensia Timişoara – CS Mioveni

    Sportul Snagov – Universitatea Cluj

     

    Etapa a 12-a – 16 octombrie 2019 (intermediară)

    SSC Farul Constanţa – Universitatea Cluj

    CS Mioveni – Sportul Snagov

    Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara

    Daco-Getica Bucureşti – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

    Rapid Bucureşti – Petrolul Ploieşti

    Concordia Chiajna – Dunărea Călăraşi

    Turris-Oltul Turnu Măgurele – UTA Arad

    ASU Politehnica Timişoara – Metaloglobus Bucureşti

    CSM Reşiţa – SCM Gloria Buzău

    Luceafărul Oradea – FC Argeş

     

    Etapa a 13-a – 19 octombrie 2019

    FC Argeş – SSC Farul Constanţa

    SCM Gloria Buzău – Luceafărul Oradea

    Metaloglobus Bucureşti – CSM Reşiţa

    UTA Arad – ASU Politehnica Timişoara

    Dunărea Călăraşi – Turris-Oltul Turnu Măgurele

    Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna

    FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Rapid Bucureşti

    Ripensia Timişoara – Daco-Getica Bucureşti

    Sportul Snagov – Pandurii Târgu Jiu

    Universitatea Cluj – CS Mioveni

     

    Etapa a 14-a – 26 octombrie 2019

    SSC Farul Constanţa – CS Mioveni

    Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj

    Daco-Getica Bucureşti – Sportul Snagov

    Rapid Bucureşti – Ripensia Timişoara

    Concordia Chiajna – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

    Turris-Oltul Turnu Măgurele – Petrolul Ploieşti

    ASU Politehnica Timişoara – Dunărea Călăraşi

    CSM Reşiţa – UTA Arad

    Luceafărul Oradea – Metaloglobus Bucureşti

    FC Argeş – SCM Gloria Buzău

     

    Etapa a 15-a – 02 noiembrie 2019

    SCM Gloria Buzău – SSC Farul Constanţa

    Metaloglobus Bucureşti – FC Argeş

    UTA Arad – Luceafărul Oradea

    Dunărea Călăraşi – CSM Reşiţa

    Petrolul Ploieşti – ASU Politehnica Timişoara

    FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Turris-Oltul Turnu Măgurele

    Ripensia Timişoara – Concordia Chiajna

    Sportul Snagov – Rapid Bucureşti

    Universitatea Cluj – Daco-Getica Bucureşti

    CS Mioveni – Pandurii Târgu Jiu

     

    Etapa a 16-a – 09 noiembrie 2019

    SSC Farul Constanţa – Pandurii Târgu Jiu

    Daco-Getica Bucureşti – CS Mioveni

    Rapid Bucureşti – Universitatea Cluj

    Concordia Chiajna – Sportul Snagov

    Turris-Oltul Turnu Măgurele – Ripensia Timişoara

    ASU Politehnica Timişoara – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

    CSM Reşiţa – Petrolul Ploieşti

    Luceafărul Oradea – Dunărea Călăraşi

    FC Argeş – UTA Arad

    SCM Gloria Buzău – Metaloglobus Bucureşti

     

    Etapa a 17-a – 13 noiembrie 2019 (intermediară)

    Metaloglobus Bucureşti – SSC Farul Constanţa

    UTA Arad – SCM Gloria Buzău

    Dunărea Călăraşi – FC Argeş

    Petrolul Ploieşti – Luceafărul Oradea

    FK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Reşiţa

    Ripensia Timişoara – ASU Politehnica Timişoara

    Sportul Snagov – Turris-Oltul Turnu Măgurele

    Universitatea Cluj – Concordia Chiajna

    CS Mioveni – Rapid Bucureşti

    Pandurii Târgu Jiu – Daco-Getica Bucureşti

     

    Etapa a 18-a – 16 noiembrie 2019

    SSC Farul Constanţa – Daco-Getica Bucureşti

    Rapid Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

    Concordia Chiajna – CS Mioveni

    Turris-Oltul Turnu Măgurele – Universitatea Cluj

    ASU Politehnica Timişoara – Sportul Snagov

    CSM Reşiţa – Ripensia Timişoara

    Luceafărul Oradea – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

    FC Argeş – Petrolul Ploieşti

    SCM Gloria Buzău – Dunărea Călăraşi

    Metaloglobus Bucureşti – UTA Arad

     

    Etapa a 19-a – 23 noiembrie 2019

    UTA Arad – SSC Farul Constanţa

    Dunărea Călăraşi – Metaloglobus Bucureşti

    Petrolul Ploieşti – SCM Gloria Buzău

    FK Csikszereda Miercurea Ciuc – FC Argeş

    Ripensia Timişoara – Luceafărul Oradea

    Sportul Snagov – CSM Reşiţa

    Universitatea Cluj – ASU Politehnica Timişoara

    CS Mioveni – Turris-Oltul Turnu Măgurele

    Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna

    Daco-Getica Bucureşti – Rapid Bucureşti

    Distribuie articolul

    Scrie un comentariu

    6 + 2 =

    Redacția Special Arad își rezervă dreptul de a selecta și a modera comentariile în funcție de relevanța lor față de subiect. Comentariile care nu fac referire la subiectul prezentat nu vor fi aprobate. De asemenea, răspunderea juridică aparține autorului comentariului.

    Acest site folosește cookies. Prin navigarea pe acest site, vã exprimați acordul asupra folosirii lor. Am actualizat politicile în conformitate cu Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date. Detalii.