Dennis Man, supergol pentru FCSB la Călărași. Bălgrădean: „Din cauza mea s-au pierdut două puncte”

de Lucian Dănilă | 2 februarie 2019, 4:22 PM | Sport

0

FCSB și Dunărea Călărași au terminat la egalitate, scor 1-1, în partida de debut a lui Mihai Teja pe banca bucureștenilor. FCSB a deschis scorul, în minutul 16, după o acțiune personală superbă a lui Dennis Man. Arădeanul în vârstă de 20 de ani a șutat puternic de la marginea careului de 16 metri, la colțul lung, în plasa laterală.

Echipa roș-albastră s-a văzut egalată în minutul 30. Mediop a profitat de o eroare în lanț a defensivei: Bălgrădean a degajat greșit, apoi a scăpat pe sub braț șutul. Portarul care a debutat în fotbalul mare la UTA a și declarat la finalul partidei: „Din cauza mea s-au pierdut două puncte”.

FCSB a mai avut două șanse mari de gol, prin același Dennis Man, în minutul 50, dar portarul Calancea l-a blocat în poziție unu la unu. În minutele de prelungiri, Gnohere a ratat o imensă ocazie, dar a trimis cu capul peste poartă.

FCSB acumulează 41 de puncte, cu 5 mai puține decât liderul CFR Cluj, care are și un meci mai puțin disputat, diseară, contra lui Hermannstadt.