O nouă ediție a Tribunei Tinerelor Talente debutează mâine
Conlucrarea permanentă dintre Filarmonică şi Colegiul Naţional de Artă Sabin Drăgoi este din nou fructificată la îmbinarea dintre lunile februarie şi martie ale acestui an, primele zile ale primăverii debutând în mod simbolic cu cei mai tineri dintre muzicieni. Evenimentele vizate sunt serile de 28 februarie şi 2 martie 2017, organizate de Filarmonică în Sala Cercului Militar de pe B-dul Decebal nr.19, cu începere de la ora 19.00.
Marţi 28 februarie 2017 ora 19.00
Sala Cercului Militar B-dul Decebal nr. 19
Tribuna Tinerelor Talente
Dirijor Pedro Negrescu
Solişti
Elevi ai Colegiului Naţional de Artă Sabin Drăgoi
Anamaria Joldea, Jennifer Leahu, Andrea Petran – vioară, Naomi Cusursuz – violoncel, Romina Onişor – flaut, Alexandru Lingurar – clarinet, Ana Buţurcă – canto clasic, Gheorghe Sara – percuţie, Darius Faur – pian, Ruth Bupte – canto muzică uşoară
Invitată
Nina Carstens – pian (SUA)
În program lucrări de Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach, Johann Christian Bach, Joseph Haydn,Wolfgang Amadeus Mozart, Carl Stamitz, Felix Mendelssohn Bartholdy, Cécile Chaminade, Nebojsa Jovan Jivcovic, David Phelps


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)