Flori și aplauze pentru medicii de la Spitalul Covid din Grădiște | Foto





Un grup de oameni s-a adunat joi seara, în jurul orei 19:00, pentru a le îmbucura ziua medicilor care tratează pacienții îmbolnăviți cu coronavirus la Spitalul Covid din Grădiște. Aceștia au adus flori și le-au așezat în curte, iar când i-au zărit la ușa de intrare sau la câte un geam, au început să aplaude.
Gestul a fost făcut din dorința de a îi asigura pe medici că nu toată lumea împărtășește modul de gândire atât de răspândit în această perioadă pe rețelele de socializare și la proteste, anume că ei sunt „criminali” și „asasini”. Este extrem de nedrept să acuzăm generalizat, mai ales când există atâția oameni dedicați meseriei lor, profesioniști, care salvează vieți și care, din păcate, în aceste vremuri de cumpănă ajung chiar la epuizare fizică sau chiar psihică.
Acest lucru au dorit să îl transmită și persoanele care au venit astăzi cu flori la Spitalul din Grădiște: „Mulțumim! Vă apreciem!”
Comentariile portalului
Pentru domnul de mai sus...cu cine ai facut istoria? , cetatea Aradului pentru asta a fost construita ca obiectiv militar, urmăriti si voi cum suntem prostiti se vorbeste de (...)
S-a trezit UsSR Arad ! Pentru capital de imagine probabil. De ce nu apelează la "specialiștii" interni ? Că doar au un inginer constructor de drumuri și poduri la conducerea filialei. (...)
Poate ar merita să verificați cat de utilizate au fost cinematografele in ultimul an. La Cinema Arta anul trecut nu s-au organizat proiecții în gradina de vara și î (...)