marþi, 23 aprilie, 2024

Dublă de succes pentru futsalul din Șimand. Seniorii au învins liderul în ultimele secunde

de Dan Lazăr | 26 octombrie 2022, 8:07 AM | Şimand | Sport

0

În Liga a 2-a de futsal, Șoimii Șimand a depășit pe AS Inter Gheorgheni cu scorul de 5-4, golul victoriei fiind înscris în ultimele minute, fiind de fapt un autogol.

În meciul cu lidera seriei, la momentul disputei, au înscris pentru Șimand: Cordoș (minutele 3, 27 și 33), Pue (12) și Szafarli (39 – autogol).

În Campionatul Național U19: Șoimii Șimand – Autobergamo Deva 8-4Trif (2 goluri), Borod 2, Cordoș  2, Tomuța și P. Ujoc punctând pe tabelă pentru „șoimi”.  Șimăndanii sunt primii în clasamentul seriei de Vest, cu maximum de puncte (12).