Contul „pe persoană fizică” al Primăriei Municipiului Arad a dispărut de pe Facebook – este SPAM!
A existat, până mai ieri, un cont de Facebook de „friends” – un cont în care un omuleț de la Primăria Municipiului Arad posta ca și cum pe el, pe buletin, l-ar chema fix așa: Primăria Municipiului Arad. A fost catalogat ca SPAM de către comisarii rețelei de socializare – așa încât a fost șters.
Nu poți – o fi interpretat „comisia de cenzori” – să polemizezi onest cu cititorii când tu pretinzi că te cheamă Primăria Municipiului Arad iar tu ești o biată persoană fizică! 🙂
Socialmedia te lovește de unde nu te-aștepți.
Corolar explicativ: Noi putem să ne semnăm unele articole Special Arad, pentru că ni-s puțini și prieteni între noi – dar în Primătia Arad nu-s nici puțini, și nici prieteni între ei…


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)