Budescu, omul meciului cu UTA: „El are un mare merit. Ne-a spus lucruri pe care noi nu le credeam”





Constantin Budescu a făcut ce a vrut el pe teren în meciul din această seară cu UTA. A pasat la primul gol, a marcat de două ori din penalty, dar tot el avea să semneze și golul al patrulea al Astrei, de data aceasta din acțiune.
Imediat după meci, „Budi” ne-a spus că deși se află într-o formă bună, nu se gândește la echipa națională.
„Ne bucurăm că am câștigat, a fost o victorie clară. Era bine dacă mai împărțeam din goluri și la meciurile celelalte, dar este bine că am terminat cu dreptul.
S-au plătit din bani, probleme sunt peste tot, sunt pe la noi, dar un mare merit îl are și antrenorul nostru. Când a venit, el ne-a spus multe lucruri pe care noi nu le credeam și vedeți că suntem neînvinși de când a venit. Nu știu dacă suntem cea mai relaxată echipă, acum ne-am revenit, pe final”, a spus Constantin Budescu, după victoria cu UTA.
Constantin Budescu a marcat în minutele 20 și 64 din penalty, iar în minutul 77 a marcat din acțiune.
Comentariile portalului
Aveți dreptate, nu am fost atent la toate amănuntele, am insistat pe idee. Într-un comentariu anterior însă apare și această informație. Ceea ce este chiar bine, ilustrâ (...)
Se pare că v-a scăpat un detaliu! Nu doar mai marele județului a fost cel dintîi la primirea luminii, ci chiar pupila sa a fost cel care (...)
Mai este o întrebare; de ce a secretizat cnsas nota!? Din articolul de pe g4media se înțelege ca cnsas e prima oară când face asta.