Nicio nouă îmbolnăvire cu Covid la Arad. Câte cazuri active mai există în întregul județ
În această dimineață, conform raportării oficiale, pe raza județului Arad nu a fost semnalat niciun nou caz de Covid-19 și nu a mai fost corelat niciun deces cu coronavirusul. De la ultima raportare, 5 persoane s-au vindecat.
În total, pe raza județului mai există 6 persoane îmbolnăvite cu Covid, dintre care 4 sunt internate în spital. În schimb, 161 de persoane se află la această oră în carantină.
Rata de incidență este peste zero doar în 8 localități:
În ceea ce privește situația la nivel național, în ultimele 24 de ore au fost raportate 175 noi îmbolnăviri și 97 vindecări. La ora actuală, în întreaga țară sunt internate 43 de persoane la terapie intensivă. În total, au fost declarate pe lista de astăzi 3 decese corelate cu Covid-19, însă unul dintre acestea a survenit anterior intervalului de referință, fiind înregistrat în județul Vâlcea, în luna iulie 2021.



















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)