S-au luptat, dar nu a fost de-ajuns. Tricolorii au ratat calificarea la Euro 2020





România a ratat calificarea din preliminarii la EURO 2020, după înfrângerea suferită vineri seară pe Arena Națională de Suedia, cu scorul de 0-2. Ambele goluri au fost înscrise în prima repriză. Pentru națională urmează un ultim meci în grupă, fără miză reală, cel de luni din Spania. Tricolorii mențin speranțe însă la baraj.
Deși nu mai poate obține calificarea la EURO 2020 din preliminarii, tricolorii vor mai avea o şansă la barajul din Liga Naţiunilor, care presupune disputarea a două runde (semifinală şi finală) împotriva unei adversare care urmează să fie desemnată. Tragerea la sorţi pentru acest baraj va avea loc vineri, 22 noiembrie.
sursa: digi24
Comentariile portalului
din pacate nu este doar o poveste…este cosmarul realitatii in care ne regasim foarte multi…
Parasca a fost profesor pentru sute, poate chiar mii de politisti din intreaga lume. Ce cauta el in politica?
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)