Lebedele de pe lacul Măltăreț au pui! | Video





Nu e un lucru pe care mulți îl știu, dar pe lacul de la Măltăreț, de ceva vreme și-au găsit casă mai multe lebede . Acestea au fost surprinse în repetate rânduri de cei care mergeau până acolo cu bicicleta ori mașina pentru o gură de aer proaspăt și pentru a mai scăpa de tumultul orașului.
Dacă în februarie, lebedele adulte puteau fi văzute plimbându-se pe lac, iată că nu de demult acestea nu mai sunt singure și acum au pui.
Așa cum ne-a spus un cititor, această pereche de lebede, au rămas și pe timpul verii tocmai datorită puilor pe care i-au îngrijit, iar lacul de la Măltăreț este un loc unde se întorc mai bine de 10 ani.
Un lucru deosebit pentru arădenii care vor să vadă aceste ființe superbe.
sursa video: Facebook Alexandra Mao Iancu
Posted by Alexandra Mao Iancu on Tuesday, May 22, 2018
Comentariile portalului
Ipocrizia generalizată ridicată la rang de mitologie oficială...când colo....afăra-i vopsit gardu` înăuntru leopardu`
Stimați reprezentanți ai legii, o singură întrebare aș avea: În curtea DSP-ului oare când catadicsiți a vă uita, la neregulile cât carul, în urma multor, (...)
Toate la un loc !