Ghinion la cosit! Bărbatul mușcat de viperă a fost transportat cu elicopterul SMURD la spital. Care este starea acestuia





Un bărbat aflat ieri la cosit în Julița a avut parte de ghinion în momentul în care acesta a fost mușcat de o viperă. Deoarece starea acestuia începea să se înrăutățească a fost chemat elicopterul SMURD care l-a transportat de urgență la Spitalul Județean Arad unde i s-a administrat o doză de ser antivenin, bărbatul fiind internat pe Secția de Terapie Intensivă. Starea acestuia s-a stabilizat rămânând în continuare sub observația medicilor.
„Un bărbat în vârstă de 65 de ani a fost transportat ieri, la spital, cu elicopterul SMURD, după ce a fost mușcat de o vipera. Medicii din Unitatea Primire Urgențe i-au administrat tratamentul specific – ser antiviperin – iar acum este sub supraveghere medicală pe terapie intensiva”, a declarat purtătorul de cuvânt al SCJU Arad, Simina Roz.
Comentariile portalului
Bună sau cum e Bună asta cu Parchetul se sesizează din oficiu :))) Parchetul administrează doar probele împotriva ta nimic pro deci lăsăm instanțele să judece, ele sunt î (...)
Bună sau rea, Din câte cunosc eu, fostul proprietar Lazăr/Sohne a început reconstruirea clădirii pe interior cu mulți anii în urmă când a schimbat (...)
Este o mare prostie,ca inainte de 89 toate constructiile din ferme erau acoperite cu placi de azbociment,si sa vii acum sa sanctionezi de dragul publicitatii acest aspect este o (...)