B-Ton lansează, luna aceasta, 3 melodii noi
![](https://specialarad.ro/wp-content/uploads/2024/05/B-Ton.webp)
![](https://specialarad.ro/wp-content/uploads/2020/08/PNL-ELECTORAL-320x180px.webp)
![](https://specialarad.ro/wp-content/uploads/2020/08/PNL-electoral-1030x120px.webp)
![](https://specialarad.ro/wp-content/uploads/2017/12/USR-electoral-2024-320x180-1.gif)
![](https://specialarad.ro/wp-content/uploads/2017/12/USR-electoral-2024.gif)
Trei piese noi vor fi lansate în aceeași zi, în același concert, de aceeași formație. B-Ton împlinește în acest an 24 de ani și va sărbători tot ce e de sărbătorit sau va marca tot ce e de marcat în data de 24 mai, la Terasa Flex, la Ștrandul Neptun.
Trupa arădeană va lansa cu această ocazie trei melodii noi, intitulate „Azi”, „Golaveraj” și „Alarma”.
Ultimul album B-ton a fost lansat în 2020, tot la Terasa Flex. Albumul nu a apărut, deocamdată, în formă fizică și nu are un titlu anunțat, dar în orice caz, este cel de-al doilea album al formației, după „Văduva Albă” din anul 2005.
Anul trecut, B-Ton a lansat o altă melodie nouă, „Viodome”, la festivalul Rock Maris, iar la începutul acestui an, în luna ianuarie, trupa B-ton a fost invitată în emisiunea „Avanpost Radio Guerrilla”.
Citește și:
• Arad still rocks: De vorbă cu trupa B-ton, la moment aniversar
Comentariile portalului
Din brut, jumate se duce la stat, pt putorile angajate la stat + pensiile speciale. Halal salariu.
Asa, daca ia foc unul electric sa fie sigura treaba! Ce idioti.
👏 👍 Le chapeau, dle. Mărginean ! Ați pus "degetul pe rană": - "în încăpere (Europa) e ditamai elefantul (preocuparea obsedantă pt. PROBLEME COLATERALE sau NEREZOLVABILE PUNCTUAL, ci , doar, la (...)