Tragedie aviatică în Nepal. S-a prăbușit cu 74 de persoane la bord – Video





O aeronavă care transporta 72 de persoane s-a prăbușit duminică în vestul oraşului Pokhara, în Nepal, a declarat un oficial al aeroportului. Televiziunea de stat a transmis că unele cadavre au fost recuperate de la locul accidentului petrecut în vestul statului, informează rador.
Cel puțin 16 persoane au murit în urma prăbușirii unei aeronave de pasageri cu 72 de locuri pe pista de pe Aeroportul Internațional Pokhara din Nepal, a raportat agenția de presă Reuters, citând purtătorul de cuvânt al armatei nepaleze. Avionul Yeti Airlines care a zburat către Pokhara din Kathmandu s-a prăbușit în Pokhara din districtul Kaski, a informat Kathmandu Post.
La bordul aeronavei se aflau în total 68 de pasageri și patru membri ai echipajului. Aeronava s-a prăbușit între vechiul aeroport și Aeroportul Internațional Pokhara, a declarat Sudarshan Bartaula, purtătorul de cuvânt al Yeti Airlines, pentru Kathmandu Post.
UPDATE
Cel puţin 40 de persoane şi-au pierdut viaţa duminică din cauza prăbuşirii unui avion de pasageri al companiei Yeti Airlines în oraşul Pokhara, aflat la circa 200 de kilometri nord-vest de capitala nepaleză Kathmandu, a anunţat Autoritatea nepaleză pentru aviaţie civilă, transmit Reuters, DPA şi AFP.
https://www.youtube.com/watch?v=rt6sutZqt4o
Sursa foto: Arhivă
Comentariile portalului
V-ați prins...
De râsul curcilor cu ce "argument" vine un "jurnalist". O filmare în care persona recunoaște că a gafat pentru că s-a luat după o minciună de-a lui Nă (...)
Romania va merge mai departe, indiferent ca va iesi Gladiatorul Galeriei sau Harry Nicusor Potter, ea va ramane tot in UE, nu vor mai putea sulfari firmele de cotet ale (...)