UTA va juca un meci amical cu Hermanstadt! Partida se va juca vineri la Sibiu

de Lucian Dănilă | 31 august 2020, 7:41 AM | Sport

0

Gyuszi Balint are o misiune destul de grea timp de două săptămâni. Antrenorul echipei UTA va trebui să își ducă echipa la un nivel fizic bun, după ce în primele două etape din Liga I echipa arădeană a avut mari probleme la acest capitol.

Dincolo de pregătirea de ordin fizic, echipa medicală a clubului încearcă recuperarea cât mai rapidă a lui Tomozei și Ursu, fotbaliști care au lipsit cu FC Voluntari, și se așteaptă un diagnostic în cazul lui Vali Buhăcianu, jucător care a părăsit terenul la pauză în meciul cu gruparea din Ilfov.

IMG 0247 1

În programul celor două săptămâni de pauză a Ligii I, UTA va susține și un meci amical cu o altă echipă din primul eșalon. Astfel, vineri de la ora 12, la Sibiu, echipa arădeană va întâlni pe Hermanstadt, grupare care în primele două etape a realizat, și ea, două remize: 1-1 pe terenul lui Dinamo și 2-2 cu Academica Clinceni.

UTA va juca un meci oficial în weekendul viitor, meciul de pe terenul celor de la FC Argeș urmând a se juca în perioada 11-13 septembrie. Va fi o reeditare a jocului care a asigura promovarea ambelor echipe în Liga 1, meci disputat la data de 2 august la Pitești și încheiat cu scorul de 1-1.