Un leu și-a mâncat proprietarul în Slovacia

Proprietarul unei grădini zoologice private din nordul Slovaciei a fost atacat mortal de un leu în timp ce hrănea animalele, a anunţat marţi mass-media locală, relatează Agerpres.
Poliţia a informat pe Facebook că personalul grădinii zoologice a alertat autorităţile după ce bărbatul nu s-a mai întors din incinta unde se aflau felinele.
Potrivit postului de televiziune Markiza, bărbatul a fost sfâşiat de animal, poliţia găsind bucăţi din trupul bărbatului în cuşca leului.
Oamenii legii au găsit inițial doar un picior, apoi alte părți ale corpului. Salvatorii au fost nevoiți să aștepte personalul grădinii zoologice și un veterinar pentru a le oferi acces în siguranță în cușcă.
La grădina zoologică din Oskerda, lângă oraşul Zilina, trăiesc lei, tigri şi alte animale.
Comentariile portalului
Nu se poate.... Zic de această întâlnire în virtual după mai bine de jumătate de secol. Dar vă rog eu, nu ne lăsați și comentați î (...)
@E.Nola Ma vad in randurile dvs. pentru ca m-ati vizat in mod direct. Recititi atent articolele, comentariile si faceti analiza pe text. A propos de dezamagire…stiti ce mi-a (...)
Romania e plină de oi rătăcite, fără pic de simț critic. Dacă încerci sa deschizi ochii habotnicilor, riști sa fii supus unui oprobiu fară limite. În (...)