Romanul „Villa Margareta” de Doina Jela va fi lansat în Joy’s





Romanul „Villa Margareta”, de Doina Jela, va fi lansat în cadrul Festivalului de științe umaniste, sâmbătă, 29 aprilie, de la ora 12.00, la Cafeneaua literară Joy’s. Prezentarea va fi făcută de scriitoarea Lia Faur.
„21 decembrie 1989. În cancelaria unei şcoli comunale dobrogene se depun semnături pe o declaraţie de înfierare a Timişoarei. Un întârziat intră vijelios şi anunţă căderea lui Ceauşescu. Clipă providenţială pentru eroina romanului (voce naratoare, mereu sugrumată de o vină nedesluşită): are şansa de a trăi dislocarea istoriei şi, mai ales, norocul de a fi scăpat de ticăloasa iscălitură.” (Gabriela Omăt)
Comentariile portalului
== BATE CAMPII EX-OSPATARUL DE PECICA -- VICELE ESTE ALES DIN RANDUL CONSILIERILOR DE CATRE CONSILIERI -- NU ESTE ALES PRIN VOT POPULAR . = E SIMPLU DAR EX OSPATARUL NU PRICEPE -- (...)
Ati uitat sa ii multumiti lu Falca + Bibart pentru uluitoarea dezvoltare a Aradului si pentru modul in care ne plangem in pumni ca a plecat nu stiu ce alimentara. Pai (...)
Valer Marginean, dumneavoastra doriti argumente cu privire la rechizitoriu intr-o tara in care argumentele sunt considerate un delict si risti sa ajungi la puscarie ?! Probabil asta se doreste, sa existe (...)