România, aproape calificată în semifinalele Campionatului European U21! Am învins Anglia cu 4-2

de Special Arad | 22 iunie 2019, 9:05 AM | Recomandările editorilor | Sport

0

România U21 a învins Anglia U21, vineri, scor 4-2, la Campionatul European de tineret. Tricolorii lui Mirel Rădoi câştigă astfel al doilea meci consecutiv la turneul final. În ultimul meci din grupa C, naţionala lui Mirel Rădoi va întâlni Franţa.

După o primă repriză fără gol marcat, România a deschis scorul în minutul 76, prin George Puşcaş. Gray a egalat trei minute mai târziu, iar Ianis Hagi a readus tricolorii în avantaj în minutul 85. Englezii au egalat din nou, prin Abraham, în minutul 77, însă Coman, cu două goluri, în minutele 89 şi 93, a adus o victorie mare României, scor 4-2.