marþi, 23 iulie, 2024

Special Arad Logo

    Update Maratonul Moș Crăciunilor – rezultate oficiale și galeria foto

    de Lucian Dănilă | 9 decembrie 2014, 1:09 PM | Sport

    0

    Pe Moș Crăciun îl știm, de mici, ca venind pe trăsura trasă de reni. De câțiva ani, copiii arădeni îl văd și în alte ipostaze. Am putea spune că se antrenează… Altfel de ce am vedea zeci de Moși Crăciuni alergând la maratonul care le poartă numele?

    Așa i-am văzut și sâmbătă. Zeci de moși Crăciuni s-au întrecut pe distanța dintre Teatrul Ioan Slavici și strada Crișan. Asta după ce alți zeci de arădeni amatori de mișcare s-au întrecut în cursele de 12 kilometri, respectiv 6 kilometri.

    Scopul maratonului a fost de a aduna jucării și carti din donațiile celor care au participat la eveniment.

    Moșul care reușit să încheie maratonul pe locul I a fost premiat cu 300 de lei, locul II și III fiind răsplatiți cu 200, respectiv 100 de lei.

    Evenimentul nu a avut parte doar de alergare. Am ascultat muzică bună, dar am văzut și trupe de dans foarte, foarte talentate.

    Printre câștigători au fost și consacrații Sorin Mâneran, primul la 12 km, sau Roli Unterweger și Dacian Daco Todincă, care au câștigat proba de ștafetă 2×6 km.

     

    REZULTATE de pe www.ared.ro

    Pos        Nr      Athlete      Sex         Age        6 km      Finish

    1             42 Mineran Sorin             M           23          0:20:08 0:40:42

    2             7 Bogdanescu Laurentiu M           28          0:22:00 0:45:11

    3             14 Covaciu Mircea           M           38          0:23:30 0:47:06

    4             9 Bugari Alin       M           30          0:23:23 0:47:46

    5             54 Pasca Mihai  M           26          0:23:35 0:48:14

    6             55 Pecican Cristian Nicolae          M           21          0:25:23 0:51:28

    7             47 Nagy Ladislau              M           35          0:25:47 0:52:41

    8             53 PANAINTE MIHAI ADRIAN       M           25          0:26:07 0:53:22

    9             70 Voda Rares   M           38          0:26:13 0:53:40

    10          20 Draia Razvan Raul      M           30          0:26:39 0:54:23

    11          64 Scrob Alexandru         M           19          0:26:53 0:54:51

    12          52 Okros Norberth          M           19          0:25:57 0:54:58

    13          12 Clinciu Raul   M           42          0:26:59 0:55:13

    14          22 Mairovitz Eugen         M           37          0:27:46 0:56:45

    15          72 Zaczko Andras             M           25          0:27:31 0:57:36

    16          15 cretu Constantin         M           44          0:27:44 0:57:59

    17          39 Mairovitz Marius        M           39          0:28:23 0:59:13

    18          30 Goila Adrian  M           37          0:28:34 0:59:37

    19          51 Nes Ioan        M           30          0:28:33 0:59:37

    20          50 Nemes Cristian           M           47          0:28:48 1:00:06

    21          13 Colcher Casian            M           26          0:28:28 1:00:10

    22          25 Gavris Marius Mihai   M           43          0:29:07 1:00:23

    23          36 Lukinich Eduard          M           38          0:30:36 1:00:29

    24          8 Buda Marcel   M           55          0:30:13 1:02:03

    25          63 Sacmarean Dan          M           49          0:30:24 1:02:08

    26          57 pescariu marius dumitru          M           32          0:31:14 1:04:41

    27          38 Maghera Tiberiu – Alexandru M           52          0:31:48 1:04:49

    28          40 MARGAUAN DORINEL             M           54          0:32:29 1:05:36

    29          37 Lungu Adrian-Paul      M           27          0:31:42 1:06:48

    30          27 Gheorgheci Marian Nicolae    M           31          0:31:37 1:07:10

    31          71 Yigit Ercan     M           20          0:31:44 1:07:20

    32          31 Gürkan YILDIRIM        M           24          0:32:19 1:08:38

    33          89 Barnutiu Octaviann    M           45          0:33:07 1:12:18

    34          43 mladin cristian            M           38          0:35:56 1:14:44

    35          44 moldovan romulus dumitru    M           40          0:40:20 1:25:38

    36          45 MOȘION GHEORGHE M           81          0:47:04 01:37:14

    37          66 tamas marcel              M           46          0:45:08 DNF

    FEMININ 12 KM

    Pos        Nr   Athlete         Sex         Age        6 km      Finish

    1             29 GHINGA OLGA- IULIA               F             39          0:27:02 0:55:13

    2             5 avram elena    F             54          0:28:54 1:00:44

    3             24 Gabara Daian              F             16          0:29:50 1:01:46

    4             61 Reghis Ioana F             34          0:31:25 1:03:22

    5             62 Rita Karman  F             33          0:30:11 1:03:38

    6             16 Cristea Adela               F             40          0:31:49 1:05:50

    7             11 Ciucur Alina   F             30          0:34:29 1:10:23

    8             26 Gheorghe Mariana     F             46          0:35:56 1:14:44

    9             35 Kusztora Kinga            F             29          0:37:52 1:16:22

    10          48 Nagy Mirela  F             37          0:36:38 1:17:53

    11          4 Aslau Laura     F             46          0:37:52 1:26:08

     

    MASCULIN 6 KM

    Pos        Nr        Athlete    Sex         Age        Timp

    1             29 gulyas raymond          M           30          00:21:37

    2             79 Unterweger Roland   M           29          00:21:53

    3             86 Brancu Ilie     M           19          00:22:36

    4             87 Avramovic Marko       M           18          00:24:14

    5             32 Herman Sorin              M           32          00:24:16

    6             73 Suciu Ioan     M           30          00:24:34

    7             47 Istrat Claudiu Dan      M           31          00:24:52

    8             21 DINU VLAD   M           41          00:24:56

    9             52 Lorenz Keysser            M           18          00:25:28

    10          39 Ileana Valentin            M           21          00:25:40

    11          75 Talpos Andrei              M           28          00:26:34

    12          24 DUMITRAȘCU-VEKAȘ CRISTIAN-ALIN M           39          00:26:40

    13          52 Ambrus Kalman           M           99                  00:26:48

    14          3 ANDRASI EMANUEL     M           31          00:27:04

    15          62 Orodan Adrian            M           39          00:27:13

    16          36 iacob daniel  M           42          00:27:17

    17          65 Pirlac Ovidiu  M           38          00:28:04

    18          49 Jurca Bogdan              M           19          00:28:38

    19          33 Hord Radu-Alexandru               M           46          00:28:51

    20          28 Groza Gheorghe         M           33          00:29:00

    21          31 Herman Alexandru Sergiu        M           26          00:29:04

    22          4 Atanasiu Alexandru      M           27          00:29:07

    23          83 Zaharie Marius            M           20          00:30:17

    24          26 Giovanni Bussu           M           28          00:30:32

    25          30 Hector Anton Serna   M           28          00:31:24

    26          55 Mehmet Kuyucu         M           23          00:31:48

    27          13 Cioara Marius             M           33          00:31:53

    28          66 Plesu Mircea M           55          00:32:09

    29          41 IOAN GRECU               M           48          00:32:15

    30          80 VALAN CRISTIAN        M           43          00:33:03

    31          81 Varga Glad    M           28          00:33:06

    32          63 Pager Ernest M           35          00:33:25

    33          60 nechifor gabriel          M           17          00:33:56

    34          43 Iordan Dan    M           27          00:34:13

    35          17 Davide Scarcello         M           21          00:36:11

    36          69 rada sorin petru          M           36          00:38:08

    37          70 Samet Daştan              M           23          00:39:01

    38          53 Marius Breharu           M           38          00:39:08

    39          35 Hritcan Adrian             M           24          00:41:20

    40          59 NEAGU LUCIAN          M           71          00:42:27

    41          44 Iosim Claudiu              M           34          00:48:43

    42          77 Țandără Lucian           M           56          00:50:02

    FEMININ 6 KM

    Pos        Nr         Athlete   Sex         Age        Timp

    1             54 Mateuca Denisa         F             18          0:27:27

    2             50 Klein Adriana               F             36          0:28:29

    3             88 Ignat Noemi F             17          0:28:54

    4             56 Miazga Diana              F             47          0:31:40

    5             8 Bodor Beatrice              F             18          0:33:57

    6             45 Iosim Mihaela             F             29          0:34:59

    7             74 Svalya Anna-Maria     F             30          0:36:06

    8             7 Beno Cristina – Andreea            F             29          0:36:26

    9             71 Sorina Bunduc             F             27          0:38:14

    10          82 Varga Silvia   F             36          0:38:16

    11          15 Crisan Gabriela           F             28          0:39:17

    12          23 Draia Ingrid   F             25          0:39:24

    13          6 Balan Huanita F             37          0:39:29

    14          76 Țandără Florentina    F             57          0:40:15

    15          38 Ilea Delia       F             58          0:40:26

    16          11 celmare maria             F             52          0:41:20

     

    Pos        STAFETA              6 km      Finish

    1             Todinca Dacian/Unterweger Roland        00:21:53              00:47:17

    2             Herman Sorin/Lucian Dincea       00:24:16              00:49:20

    3             Irimia Delia Maria/Romanet Simona        00:25:56              00:50:11

    4             Trailescu Mirabela/Brancu Ilie     00:22:36              00:50:42

    5             Ignat Noemi/Avramovic Marko  00:24:14              00:52:10

    6             Suciu Ioan / Mona Sergiu              00:24:34              00:54:12

    7             Ecologistii milenari          00:24:56              00:56:12

    8             Lazar Borda FEFS AN I     00:33:14              01:09:11

    Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!

    Distribuie articolul

    Scrie un comentariu

    6 + 7 =

    Redacția Special Arad își rezervă dreptul de a selecta și a modera comentariile în funcție de relevanța lor față de subiect. Comentariile care nu fac referire la subiectul prezentat nu vor fi aprobate. De asemenea, răspunderea juridică aparține autorului comentariului.