Concursul internațional „Ghiocelul de Argint”, ajuns la ediția cu numărul 30, va avea loc în weekend, la Arad
Palatul Copiilor din Arad va organiza cea de-a XXX -a ediție a Concursului internațional de dans „Ghiocelul de argint”.
Concursul organizat de Palatul Copiilor Arad va avea loc sâmbătă, 5 aprilie, de la ora 9:30, în sala mare a Teatrului Clasic Ioan Slavici este și cuprins în Calendarul Proiectelor de Educație Extrașcolară Naționale și Internaționale care se desfășoară în România în anul școlar 2024-2025, finanțate de Ministerul Educației și Cercetării, Nr. 24378/22.01.2025, poz. 28.
„Ghiocelul de Argint” se adresează tuturor elevilor și cadrelor didactice din școli, Palatele și Cluburile Copiilor din țară și se va desfășura conform regulamentului de concurs (vezi AICI).
Citește și:
Când va fi gata totuși Palatul Copiilor? Șantierul așteaptă o actualizare a documentației


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)