Fiul unui fotbalist celebru a murit, la doar 30 de ani, pe terenul de fotbal





Cafu trece prin cel mai moment greu din viaţă. La o săptămână după ce Luis Enrique şi-a pierdut fiica în vârstă de nouă ani, fostul mare fotbalist brazilian a rămas fără fiul în vârstă de 30 de ani.
Fiul cel mare al fostului fundaş dreapta brazilian, Danilo Feliciano de Moraes (foto, cel din dreapta), şi-a pierdut viaţa miercuri din cauza unui stop cardiac suferit în timpul unui joc de fotbal acasă, la Barueri, în zona metropolitană Sao Paulo.
Fiul lui Cafu a suferit al doilea atac cardiac la spital. Danilo s-a simţit rău după zece minute de joc, a fost transportat de urgenţă la spital, unde nu a mai putut fi însă salvat după ce a suferit al doilea atac cardiac, scrie digisport.ro.
Cafu este considerat unul dintre cei mai valoroşi fundaşi dreapta din istoria fotbalului. A cucerit două titluri mondiale cu Brazilia, în 1994 şi 2002.
A jucat în Serie A pentru Roma şi Milan şi a cucerit titlul cu ambele echipe, iar în tricoul „rossonerilor” a mai câştigat Liga Campionilor, Mondialul cluburilor, două Supercupe ale Europei şi Supercupa Italiei, încheie digisport.ro.
Comentariile portalului
din pacate nu este doar o poveste…este cosmarul realitatii in care ne regasim foarte multi…
Parasca a fost profesor pentru sute, poate chiar mii de politisti din intreaga lume. Ce cauta el in politica?
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)