vineri, 29 martie, 2024

Samba! Brazilia a rezolvat din prima repriză calificarea în „sferturi” în fața Coreei de Sud

de Lucian Dănilă | 6 decembrie 2022, 12:41 AM | Sport

0

Brazilia a dansat în fața Coreei de Sud în „optimile de finală” ale Cupei Mondiale din Qatar. Cu Neymar revenit în primul unsprezece, naționala antrenată de Tite nu a avut nicio emoție în fața selecționatei asiatice.

Gruparea auri-verde a înscris de patru ori încă din prima repriză prin Vinicius, Neymar – din penalty, Richarlison și Paqueta, iar calificarea era jucată încă de la pauză.

Coreea a înscris în minutul 76 prin Paik Seung, stabilind scorul final la 4-1.

Astfel, Brazilia va întâlni în „sferturile de finală” echipa Croației, vicecampioană mondială în urmă cu patru ani, în Rusia.