sâmbãtã, 15 martie, 2025

Special Arad Logo

    Ergad Arad a ajuns în Creta! Adversari din Grecia, Irlanda și Turcia în Liga Campionilor la minifotbal

    de Lucian Dănilă | 17 octombrie 2024, 10:47 AM | Sport

    0

    Băieții de la gruparea arădeană de minifotbal Ergad și-au împlinit visul. Au plecat în Grecia, în Insula Creta, acolo unde în aceste zile participă în cea mai importantă competiție europeană a acestei discipline, Liga Campionilor.

    A fost un drum lung. Conduși de Valentin Popa și Andrei Nanu, Michel, Polgar și compania s-au calificat în finala Superligii de la Oradea, faza pe zona de Nord-Vest a țării, o surpriză imensă pentru toți cei care au participat. Această performanță le-a dat dreptul de a participa la competiția din Creta, dar s-a pus problema financiară… În cele din urmă, Valentin Popa, sprijinit de toți ceilalți care sunt implicați în viața echipei Ergad, au reușit și de ieri echipa a ajuns la malul Mării Egee, acolo de unde este și această fotografie.

    ergad creta 2

    Lotul deplasat în Grecia de Ergad este format din: Cătălin Bujor, Sebastian Sîrb, Sergiu Pistol, Norbert Polgar, Michel Vlad, Darius Nadiu, Silviu Măgulean, Alex Chepețan, Darius Dolga, Sergiu Popa și antrenorul-jucător Andrei Nanu.

    Adversarele echipei arădene din Creta vor fi: Atena San Antonio din Grecia, Red Clover Dublin din Irlanda și turcii de la Baclavari Spor.

    Citește și:

    Ergad Arad s-a calificat în Champions League la minifotbal, dar are nevoie de ajutorul arădenilor pentru a se prezenta în Creta

    Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!

    Distribuie articolul

    Scrie un comentariu

    3 + 1 =

    Redacția Special Arad își rezervă dreptul de a selecta și a modera comentariile în funcție de relevanța lor față de subiect. Comentariile care nu fac referire la subiectul prezentat nu vor fi aprobate. De asemenea, răspunderea juridică aparține autorului comentariului.