Două „zebre” au fost vopsite în culorile UTA-ei





Două treceri de pietoni au „primit” astăzi contururi de un roșu intens și anume în zona Piaței Catedralei, la intrarea pe strada pietonală Mețianu și în zona Școlii gimnaziale nr. 5, pe str. Udrea.
Primăria susține că se testează eficiența acestei soluții pentru creșterea siguranței pietonilor, fiind o alternativă la marcaje rezonatoare sau la pragurirle pentru reducerea vitezei autovehiculelor în zonele cu trafic pietonal intens.
foto: pagina de facebook „Primaria Municipiului Arad”
Comentariile portalului
Mulțumesc
Bună ziua, e necesar pentru că e vorba despre o lucrare publică, într-un spațiu public, care este folosit de arădeni, care se modernizează pe bani publici, nu pe (...)
Da ,astfel da acțiuni ar fi necesare mai dese,și in municipiu , eu locuiesc pe str Calea Romanilor și aud bubuituri de eșapament la mașini și motociclete !! (...)