Codul roșu de furtună pentru județul Arad a trecut. Rămânem sub cod galben





După ce Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare cod portocaliu de vreme severă imediată în județul Arad, alerta a fost modificată pe cod roșu.
Se anunță averse ce vor cumula 45-50 l/mp, (în ultimele 3 ore în zonă s-au acumulat 40-45 l/mp), frecvente descărcări electrice, vijelie și grindină pe raza localităților Gurahonț, Buteni, Almaș, Tauț, Bârsa, Dieci, Chisindia, Pleșcuța și Brazii. Avertizarea pe termen scurt este valabilă până la ora 16.35, însă ar putea fi prelungită.
Update – De la ora 17, codul roșu a fost retras pentru zona județului Arad și a fost mutat pentru Județul Caraş-Severin: Berzovia, Măureni, Doclin, Ramna, Vermeș.
La ora actuală, județul Arad se află alături de o mare parte din județele din țară sub cod galben de instabilitate atmosferică accentuată, până la ora 23:00.
Comentariile portalului
beneficiarul are un diriginte de santier care semneaza fiecare etapa, cf proiect. Raspunderea este a acestuia...daca accepta greselile executantului si a proiectantului.
Singurii bugetari ce si merita salariile cu adevarat si nu asteapta nimic de la nimeni!! Pacat ca statul. Roman si Arahat isi bat joc de ei....
Asa este la noi , te gandesti prima data la beneficiile lor nu a cetatenilor , a bolnavilor . Dacă tot s-a construit un spital nou trebuiau sa-l faca la o 100 km de (...)