vineri, 29 martie, 2024

Cipri Rus, evoluție de senzație cu Unirea Tărlungeni! Acolo joacă UTA în weekend

de Lucian Dănilă | 26 octombrie 2016, 7:36 PM | Sport

0

Cipri Rus, fostul atacant al echipei UTA în ultimii trei ani, a avut o evoluție excepțională în Cupa României chiar pe terenul pe care va evolua UTA în weekend. Cipri a marcat trei goluri pentru ASA Târgu Mureș, echipă la care a ajuns în această toamnă ca jucător liber de contract după ce și-a reziliat contractul cu UTA.

ASA a câștigat cu 5-0 pe terenul de la Ștefănești, arenă pe care va evolua UTA duminică de la ora 11.

Cipri Rus a debutat cu ASA și în Liga 1, chiar la meciul de debut marcând golul victoriei de la Timișoara, scor 1-0 pentru mureșeni. De la acel meic au trecut câteva etape, Cipri fiind folosit de antrenorul Dan Alexa doar 45 de minute în jocul pierdut „acasă” cu CFR Cluj.

Cipri a marcat în minutele 9, 51 și 65, celelalte reușite aparținând lui Ioniță 41 și Deaconu 57.