vineri, 19 aprilie, 2024

Bătrâna Doamnă, egal în Ungaria! UTA vs. Akademia Szeged: 1-1

de Lucian Dănilă | 24 ianuarie 2015, 3:11 PM | Recomandările editorilor | Sport

0

UTA a remizat cu Akademia Grosics Szeged în jocul amical disputat la Gyula, în Ungaria, pe suprafață sintetică. Elevii lui Roli Nagy au coborât din stațiunea Moneasa și au jucat pe o ploaie măruntă în fața a 20 de suporteri veniți de la Arad.

A fost 1-1 după ce Cipri Rus a deschis scorul în minutul 4, iar echipa din Szeged a egalat în minutul 37. Nou venitul Silaghi putea marca gol victoriei în minutul 88, dar mingea trimisă de el cu capul a întâlnit transversala.

După meci, UTA s-a întors în cantonamentul de la Moneasa, urmând să revină săptămâna viitoare la Gyula pentru un al joc amical, de data aceasta în compania echipei locale Thermal.

UTA în prima repriză: Bodea – Wild, Botiş, Filaret, Burlă – Strătilă, Copil, Chindriş, Tudor, Piţ – Rus.

UTA în repriza a doua: Mitrea – Voicu, Cotoc, Blănaru, Vlad – Strătilă (Burlă), Dobrean, Varga, Suslak – Silaghi, Bulza.