Arădenii pot merge în weekend la Obor… să se vaccineze





De la sfârșitul acestei săptămâni, un nou centru de vaccinare va deveni operațional în municipiul Arad, mai exact în Piața Obor, în incinta sediului administrativ al SC TOP SA. Acesta va fi deschis în fiecare sâmbătă și duminică între orele 8:00 – 16:00.
„Am luat hotărârea să deschidem încă un centru de vaccinare în municipiu, într-o locație căutată mai ales la final de săptămână. Încercăm să accesibilizăm și mai mult centrele de vaccinare astfel încât imunizarea să fie la îndemâna tuturor. La fel ca și în cazul celorlalte centre de vaccinare, nu este nevoie decât de carte de identitate, fără să fie necesară o programare prealabilă. Serurile folosite sunt Pfizer și Johnson&Johnson.”, a declarat viceprimarul Lazăr Faur.
Aceasta este încă o măsură pe care Primăria Arad împreună cu DSP Arad o iau pentru a veni în sprijinul celor care doresc să se vaccineze, asta după ce începând de săptămâna trecută toate centrele de vaccinare din municipiu au devenit operaționale câte 12 ore, zilnic.
Urmează și Maratonul Vaccinării
Vă reamintim de asemenea că în perioada 29 – 31 octombrie 2021, în municipiu, la inițiativa Primăriei Arad și a Direcției de Sănătate Publică Arad se va organiza o nouă ediție a Maratonului Vaccinării.
Timp de 3 zile, holul Palatului Administrativ va fi transformat într-un centru temporar de vaccinare, destinat imunizării, fără planificare prealabilă, cu serurile Pfizer și Johnson&Johnson.
Maratonul Vaccinării va începe vineri, 29 octombrie, la ora 15:00. Atât sâmbătă cât și duminică imunizările se vor face în intervalul orar 8:00 – 20:00.
Comentariile portalului
Ești prost informat, dar nu asta contează. Polițiștii trag lunar, cu Beretta de 9 mm, cel puțin 10 cartușe pe tragere. Așadar, Popică Sebi să stea (...)
Pă ,,bătrâna doamnă" dacă o mai țin puterile ar face bine să meargă pă centură după niște bani cinstiți, nu dân bugetul primăriei! E (...)
De peste 100 ani occidentul lupta(asa zisa lupta) ptr.stoparea acestui flagel.Fara succces,drogurile,odata cu democratia au patruns in toata lumea.Oare de ce nu pot face politicienii, (...)