Ambasada Statelor Unite din Bagdad, atacată din nou cu rachete
Două rachete au căzut duminică seara lângă Ambasada Statelor Unite din Bagdad, situată în Zona Verde, o nouă dovadă a furiei provocate de uciderea generalului iranian Qasem Soleimani. Nu este clar cine le-a lansat, dar incidentul vine la finalul unei noi zile tensionate.
Şase rachete au lovit în total capitala irakiană Bagdad, dintre care trei au căzut în Zona Verde, un perimetru puternic securizată în care se află clădirile guvernului şi misiunile străine, informează Reuters, preluată de Agerpres.
Celelalte trei rachete au căzut în Jadriya, o zonă rezidenţială din apropiere, conform unui comunicat al armatei irakiene.
Potrivit informaţiilor furnizate de poliţie, şase persoane au fost rănite.
Mai multe detalii pe digi24


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)