A fost Cupa Aradului la beach volley. Urmează Campionatele Naționale de la Iași

de Dan Lazăr | 6 august 2022, 7:42 AM | Sport | Știri Arad

0

În organizarea lui Ștefan Gog, președintele Clubului Sportiv Fan Arad, au avut loc două competiții de volei de plajă: Fan Tour Open Arad (juniori) și Cupa Aradului (seniori).

În întrecerea seniorilor, primul loc a fost ocupat de perechea Valentin Hupoiu / Sergiu Rodina (Știința București / UV Timișoara), care a trecut în finală de cuplul Robert Vîrlan / Claudiu Unguraș (UV Timișoara), scor 2-1 (21-19, 21-16).

Tabloul senioarelor a fost dominat de Adina Stanciu și Ioana Ordean (Csu Reșița-Caransebes) , 2-0 (21-19, 21-19) în ultimul act cu Adriana Melniciuc și Denisa Popa (CS Oțelu Roșu).

Dintre prezențele arădene, remarcăm „sfertul” de finală reușit de perechea Cătălin Lelea / Sergiu Gligor (CS Fan / CS Westar).

Turneul organizat de CS Fan Arad, cu sprijinul DJS Arad, CCJA și a altor sponsori, a fost ultimul înaintea turneului final al CN de la Iași (10-14 august).

Naționalele de sub Copou vor avea la start trei perechi arădene: Cătălin Lelea / Cosmin Ghimeș (Fan), Sergiu Gligor / Marius Drăghici (Westar) și Alin Filipan / Victor Duma (ProVolei)