Conducerea Spitalului Județean: „S-a lucrat la foc continuu azi noapte în Unitatea Primire Urgențe!”





Conducerea Spitalului Clinic Județean de Urgență Arad informează că noaptea dintre 4 și 5 octombrie a fost o noapte de foc pentru cadrele medicale de la Urgențe.
„46 de pacienți diagnosticați cu virusul SARS CoV-2 erau aseară, la ora 21.00, în Unitatea Primire Urgențe!
9 dintre pacienții pozitivi au avut nevoie de ventilație non-invazivă, unul este intubat iar ceilalți au necesitat administrare continuă sau intermitentă de oxigen!
Alți 15 pacienți cu diferite afecțiuni medicale erau investigați, la aceeași oră, în zona verde a Unității Primire Urgențe!
În total, în interval de 24 de ore, în Unitatea Primire Urgențe au fost investigați și evaluați medical 193 de pacienți! 80 dintre aceștia au necesitat internare!”, notează conducerea spitalului.
Comentariile portalului
Se pare că v-a scăpat un detaliu! Nu doar mai marele județului a fost cel dintîi la primirea luminii, ci chiar pupila sa a fost cel care (...)
Mai este o întrebare; de ce a secretizat cnsas nota!? Din articolul de pe g4media se înțelege ca cnsas e prima oară când face asta.
E normal ca politicienii sa fie primii care au acces la impartitul luminii, trebuie să lumineze calea spre furt!