Pola Zilei: Unde a fost Bibi Bibarț de la ultima ședință a CLM-ului pe moarte?
Alegerile s-au terminat, rezultatele se cunosc, negocierile sunt în toi.
Bibi a câștigat la mustață, așa încât luni a dispărut de la locul de muncă, lăsând consilierii să hotărască ce și cum sub atenta supraveghere a viceprimarilor Bognár și Bulbuc.
Ceea ce s-a și întâmplat, s-a hotărât cu schepsis și alte cele, astfel, deși tocmai bătuse după 50 de ani pe Dinamo la București și cu toate promisiunile de dinainte, UTA, alături de Baschet Club, s-a văzut cu buzele umflate, fără banii promiși, că, deh, asta este, una e campania și alta e vacanța.
Iar, ca să știm o treabă, echipa de primă ligă la polo, AMEFA, și-a dat obștescul sfârșit din lipsă de bani.
Ghiță avea și el alte treburi mult mai importante la Hunedoara, nemaivorbind de negocierile pentru formarea noului CLM, nemaivorbind de alegerea celor doi viceprimari, așa încât singura întrebare de sfârșit de săptămână ce ne-a mai rămas se referă la timpul liber al noului primar liberal.
Da, ați ghicit, e vorba chiar de Bibi… (nu Netanyahu).


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)