Numele ANAF-ului, folosit fraudulos în E-mail-uri! Agenția atenționează cetățenii cu privire la o posibilă fraudă
Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) ne atenționează cu privire la o posibilă fraudă în desfășurare ce presupune e-mail-uri trimise în numele cabinetului președintelui ANAF. Aceste e-mail-uri nu sunt trimise de Agenție și destinatarii nu ar trebui să le deschidă sau să urmeze instrucțiunile indicate, adică să nu sune la numerele de telefon din e-mail și să nu răspundă la acele mesaje.
ANAF atenționeazã contribuabilii cu privire la e-mail-uri false transmise în numele Cabinetului președintelui ANAF. Precizãm cã, nu existã vreo persoanã cu numele Maria Voicu care sã-și desfãșoare activitatea la Cabinetul Președintelui.
Pentru siguranța dumneavoastrã, vã sfãtuim sã nu deschideți aceste e-mail-uri, iar dacã au fost deschise, sã nu urmați pașii descriși în acestea: sã nu apelați numãrul de telefon afișat/recomandat sau sã dați Reply la e-mail.
Agenția Naționalã de Administrare Fiscalã a sesizat organele abilitate cu privire la aceasta situație, pentru continuarea cercetãrilor și prevenirea unor potențiale fraude”, transmite ANAF în comunicatul remis redacției avocatnet.ro.

Sursa: avocatnet.ro


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)