A murit marele cineast italian Franco Zeffirelli





Marele regizor italian Franco Zeffirelli a murit sâmbătă, la vârsta de 96 de ani, la reședința sa din Roma, anunță AFP.
Franco Zeffirelli „s-a stins în pace după o lungă boală, care s-a agravat în ultimele luni”, scrie presa italiană, citând surse din familia regizorului.
Regizor, scenarist, producător, Franco Zeffirelli a semnat peste 20 de lungmetraje în cariera sa, lucrând cu numeroase staruri hollywoodiene, precum Elizabeth Taylor, Richard Burton, Laurence Olivier, Alec Guinness, Faye Dunaway și Jon Voight.
Sursa: hotnews.ro
Comentariile portalului
Bună sau cum e Bună asta cu Parchetul se sesizează din oficiu :))) Parchetul administrează doar probele împotriva ta nimic pro deci lăsăm instanțele să judece, ele sunt î (...)
Bună sau rea, Din câte cunosc eu, fostul proprietar Lazăr/Sohne a început reconstruirea clădirii pe interior cu mulți anii în urmă când a schimbat (...)
Este o mare prostie,ca inainte de 89 toate constructiile din ferme erau acoperite cu placi de azbociment,si sa vii acum sa sanctionezi de dragul publicitatii acest aspect este o (...)