Un tânăr afgan a fost autorul atacului din gara centrală de la Amsterdam!





Poliţia olandeză a anunţat că presupusul autor al atacului cu cuţitul din gara centrală (Central Station) de la Amsterdam este un afgan în vârstă de 19 ani, care are permis de rezidenţă în Germania, acesta fiind împuşcat de forţele de ordine după ce a înjughiat două persoane, informează site-ul postului ABC News.
Cele două victime au fost spitalizate, acestea prezentând răni serioase, care însă nu le pun vieţile în pericol, au anunţat autorităţile.
Suspectul a fost şi el internat în spital, unde a şi fost audiat de anchetatori.
Potrivit autorităţilor, individul pare că şi-a ales la întâmplare victimele şi anchetatorii iau în considerare toate scenariile, inclusiv posibilitatea unui atac extremist.
„Victimele nu au fost alese deliberat ori cu un motiv clar (…) Investigaţia este încă în curs de desfăşurare şi toate scenariile rămân deschise pentru echipa de anchetatori”, au anunţat autorităţile de la Amsterdam.
Comentariile portalului
Ramane de vazut ce va fi dupa instalare, dezastrul e iminent oricum, vom vedea cum se potriveste guvernarea unei tari cu administrarea unui oras sau judet dar cat timp accepta( (...)
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este