Accident grav în această dimineață! Șase victime după ce un microbuz a intrat în benzinărie (FOTO)





Şase persoane, pasagere într-un microbuz, au fost rănite şi transportate la spital, joi dimineaţa, în urma unui accident rutier produs pe DN1, la ieşire din Alba Iulia, după ce un autoturism nu a acordat prioritate.
Potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean Alba şoferul unui taxi nu a acordat prioritate unui microbuz la ieşirea din benzinărie şi a intrat în coliziune cu acesta. În urma impactului, şoferul microbuzului a pierdut controlul volanului şi a intrat în benzinărie, scrie Adevărul.
„Accidentul s-a produs pe DN1, în zona Sântimbru, iar în urma acestuia şase persoane, toate pasagere în microbuz, au fost rănite şi transportate la spital pentru investigaţii şi îngrijiri medicale. Era un microbuz care transporta muncitori. Accidentul s-a produs după ce un autoturism, care a ieşit din benzinăria Florea, nu a acordat prioritate de trecere”, au declarat reprezentanţi ai Poliţiei Alba. Traficul pe DN1, în zona localităţii Sântimbru, se desfăşoară cu restricţii de viteză până la finalizarea cercetărilor, scrie adevarul.ro.
FOTO: adevarul.ro
Comentariile portalului
Pe aia care curentează Mureșul de ce nu-i deranjează nimeni?
E simplu: conceptele evoluează în timp, înțelesul lor îmbogățindu-se, nuanțându-se sau chiar schimbându-se. Cu cel în cauză (suveranism) treaba e chiar simplă: înțelesul primar vizează (...)
O, vai săraci! Ce-ar fi, ca până România se redresează, să fie tot salariatul, egal unde lucrează și ce funcție deține, retribuit ca 1/3 din populaț (...)