Cel puţin 14 morţi şi 22 răniţi, în urma unei explozii în Mexic





Explozie la un depozit de artificii din Mexic – cel puţin 14 oameni au murit şi 22 au fost răniţi. Incidentul s-a produs în statul Puebla, din centrul ţării. Localnicii ar fi urmat să organizeze un festival, săptămâna viitoare, iar artificiile erau pregătite pentru serbarea religioasă, relatează Digi24.
Potrivit oficialilor, persoane din afara imobilului au lansat artificii, care au căzut peste materialele pirotehnice, ceea ce a provocat deflagraţia. La sfârşitul anului trecut, peste 30 de oameni şi-au pierdut viaţa, într-un accident similar, care s-a produs lângă capitala Mexicului.
sursa: digi24.ro
Comentariile portalului
din pacate nu este doar o poveste…este cosmarul realitatii in care ne regasim foarte multi…
Parasca a fost profesor pentru sute, poate chiar mii de politisti din intreaga lume. Ce cauta el in politica?
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)