teBA DAn – Dan Perjovschi revine la Teba
Scriem negru pe alb, Dan Perjovschi se întoarce la Teba! În data de 9 august, de la ora 19, Dan Perjovschi va sta la discuții, va răspunde la întrebări și ne va povesti despre expoziția sa de la Teba.
„Deoarece am promis la începutul lunii mai că vom transforma Fabrica Teba într-o platformă temporară de explorare a artelor contemporane, am încercat să îndeplinim această promisiune cum știm noi mai bine și să creăm o platformă actuală, alternativă și adaptabilă.
De aceea l-am invitat pe Dan Perjovschi (cunoscutul artist de renume internațional, ilustrul ilustrator, artistul grafic grafoman, dar mai ales un drag susținător al acestui proiect) să contribuie la (re)configurarea spațiilor de expoziție de la Teba”, anunță organizatorii, Asociația CitiZenit.
Intrarea va fi liberă.



















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)