Curtici, orașul în care se moare din cauza ignoranței! Mașina de la ASA, îngropată în pământ (FOTO)





Știri Arad. Șoferul mașinii de la societatea ASA, cu care se colectează gunoiul în orașul Curtici, a avut parte de un eveniment neplăcut. Unul dintre cititorii Special Arad ne-a trimis fotografiile de mai jos în care se vede cum roțile mașinii au fost efectiv înghițite de pământ.
Nu știm numele străzii – vom reveni cu detalii – dar ceea ce este mai rău este că astfel de întâmplări au loc pe mai multe străzi din oraș. „Anul trecut un mopedist a murit după ce a lovit cu mopedul său o movilă nesemnalizată”, ne scrie cititorul.
„Lucrările de canalizare sunt făcute de mântuială, iar cei de la Primărie nu supraveghează nimic”, ne spune un localnic.
Comentariile portalului
... nu are rost sa alergi in cealalta directie.
Și autorului, da' și altora din toată presa, se pare că le scapă adevăratele cauze sau, mai rău, le ignoră la fel ca politicienii în continuare. De 35 de (...)
Bata-i deu pe toti care nu iau masuri sa nu se mai intample vreo nenorocire in zona Uta-plina de jmecheri si drogati,betivi ordinari etc!primarul,seful politiei aradene mai (...)