Polițiștii fac percheziții de amploare în București și Ilfov. Este vizată o mare grupare de interlopi





Polițiștii din Ilfov fac, marți dimineața, 37 de percheziții domiciliare în Ilfov, Dâmbovița și București la persoane suspectate de lovire sau alte violențe, camătă și șantaj. Zeci de persoane vor fi fuse la audieri, informează Mediafax.
Potrivit IPJ Ilfov, percheziții au loc în 34 de locații. Acțiunea este organizată într-un dosar penal, instrumentat de Poliția Otopeni, sub supravegherea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Buftea.
30 de persoane, aduse la audieri
În cauză, se fac cercetări față de zece persoane bănuite de săvârșirea infracțiunii de lovire sau alte violențe, camătă și șantaj.
De asemenea, alte 30 de persoane vor fi duse la sediul poliției pentru audieri.
Activitatea a beneficiat de sprijinul jandarmilor, al Direcției de Operațiuni Speciale din cadrul IGPR și de suport din partea IGAv din cadrul MAI.
„Polițiștii au documentat activitatea infracţională a mai multor persoane, pornind de la sesizarea unei persoane privind o posibilă agresiune, pe fondul neplății întregii dobânzi, la o sumă de bani”, a transmis IPJ Ilfov
Comentariile portalului
din pacate nu este doar o poveste…este cosmarul realitatii in care ne regasim foarte multi…
Parasca a fost profesor pentru sute, poate chiar mii de politisti din intreaga lume. Ce cauta el in politica?
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)