sâmbãtã, 20 aprilie, 2024

UTA s-a prăbușit chiar la Arad! Înfrângere cumplită în meciul cu Astra, care a înscris de șase ori

de Mihai Todoca | 21 decembrie 2020, 7:19 PM | Recomandările editorilor | Sport

2

Primele 20 de minute din meciul dintre UTA și Astra Giurgiu a fost cu noroc pentru juniorul Robert Riza care a marcat pentru 0-1 după o greșeală majoră în defensiva echipei arădene. Juniorul a marcat în minutul 16, iar Hora a răspuns printr-o lovitură liberă un minut mai târziu, dar ratează cadrul porții.

În minutul 20, Constantin Budescu marchează din penalty pentru 0-2 după ce Simos Rouboulakos împinge un adversar în careu, iar arbitrul acordă penalty!

În minutul 40 Hugo Sousa atinge balonul cu mâna, iar Hora execută lovitura liberă, însă lovește zidul.

Prima repriză se încheie cu un avantaj considerabil al giurgiuvenilor.

Nici repriza a doua nu a fost mai diferită, chiar dacă posesia a fost cu puțin mai mult în favoarea UTA-ei. Astra Giurgiu marchează pentru a treia oară, din penalty, după ce Cristian Bustea îi pune piedică unui adversar. Buștea primește galben pentru proteste, iar același Budescu transformă glacial lovitura de la 11 metri în minutul 64.

UTA a mai avut o ocazie în minutul 70 prin lovitura de cap al lui Hora, dar a ratat spațiul porții.

După o intervenție dură, Buștea primește al doilea cartonaș galben și este trimis la vestiare. UTA a rămas în zece.

UTA a ajuns la 23 de goluri primite, după ce Budescu a reușit un hatrick în minutul 77.

Shlomi Azulay marchează pentru prima oară în România, făcând-o în poarta UTA-ei,  pentru 0-5 în minutul 81.

Acesta a mai reușit să marcheze încă o dată, trei minute mai târziu, ducând scorul la 0-6, închizând tabela de marcaj