Incendiul de la groapa de gunoi a fost stins





Groapa de gunoi a municipiului Arad arde din nou, pe o suprafață de aproximativ 500 mp, anunță Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Vasile Goldiș” Arad.
La fața locului, încă de dimineață devreme, în jurul orei 7:00, intervin pompierii arădeni și angajații operatorului economic.
Incendiile la groapa de gunoi au devenit tot mai dese pe timpul verii, în ultimii ani. Cel mai mare incendiu recent a fost în iulie 2021. Pompierii au luptat atunci cu flăcările timp de patru zile. Alte două incendii, mai mici, au fost în vara anului 2022, în iunie și iulie.
UPDATE
Incendiul este lichidat, anunță Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Vasile Goldiș” Arad. Intervenția pompierilor a durat circa trei ore.
Deocamdată, cauza izbucnirii focului nu a fost stabilită.
Comentariile portalului
E o idee foarte buna. Fenomenul este evident și mult crescut în ultimele luni, de când sunt postaci chiar plătiți pentru asta. Sa vedem ce înseamnă asta (...)
Erata: “… o singura data…”
As propune redactiei ca voturile privind comentariile sa poata fi facute o singura de acelasi votant! Distorsioneaza perceptia vis a vis de articol!