sâmbãtã, 20 aprilie, 2024

Tinerii tenismeni s-au întrecut la Cupa „Helvetica”. Arădeanca Giulia Mușat, printre câștigători

de Dan Lazăr | 10 octombrie 2021, 9:49 AM | Sport | Știri Arad

0

În cadrul Cupei „Helvetica”, aflate la ediția a III-a, arădeanca Giulia Mușat (CS UTA) a câștigat competiția Under 16, iar la băieți, Ciprian Florincaș, de la același club arădean, a ocupat locul III.

Turneul final al categoriei U16 a adus patru succese pentru Mușat: 7-5, 6-2 cu Anca Isac (Sport 4 Fun Timișoara), 6-0, 6-0 cu Cristina Milicin (Dyadora Timișoara), 6-4, 6-2 cu Teodora Buzner (Free Motion Timișoara) și 6-0, 6-1 cu Alexandra Tudor (TC 2000 București).

Ceilalți câștigători ai competiției organizate de CS Intersport Arad (președinte Aurel „Puiu” Fereștean) sunt: Alexandru Lupu (ACS Orizont) – categoria 16 ani, Eduard Saran și Iasmina Filip (ambii CS Dyadora Timișoara) – 12 ani și Vlad Roman (CS 4 For Sport Satu Mare) – 10 ani.

Acesta a fost ultimul turneu al sezonului în sportul alb din Arad, organizat sub egida FR de Tenis.