sâmbãtã, 27 aprilie, 2024

Tenismena arădeană Medeea Fereștean a câștigat un turneu în Croația. Victoria a venit în proba de dublu a unei competiții Tennis Europe

de Dan Lazăr | 29 martie 2022, 8:13 AM | Sport | Știri Arad

0

„Memorijal Slavoj Greblo”, organizat în orașul Brtonigla, din Croația, a fost un turneu din circuitul Tennis Europe U12, de Categoria 1, cu mulți jucători din România pe tablourile principale.

Cea mai bună performanță a fost reușită de fetele noastre, Medeea Alessia Fereștean (CS Intersport Arad) și Andreea Olariu (CS Sport 4 Fun Timișoara), care au câștigat titlul la dublu. După o finală foarte disputată, jucată împotriva slovacelor Sofia Rachel Kocisova si Viktoria Novakova, Medeea și Andreea s-au impus cu 6-4, 4-6, 10-6.