vineri, 26 aprilie, 2024

Simona Halep a fost într-o formă de zile mari cu Iga Swiatek. Meciul s-a terminat în doar 45 de minute

de - | 3 iunie 2019, 10:43 PM | Sport

0

Simona Halep a câştigat uşor meciul din optimile turneului de Grand Slam Roland Garros în faţa jucătoarei din Polonia Iga Swiatek (18 ani, nr. 104 WTA), scor 6-1, 6-0, după doar 45 de minute de joc. Jurnaliştii Eurosport au rămas impresionaţi de maniera în care a jucat campioana noastră.

Campioana noastră a făcut o partidă perfectă în optimea contra adolescentei din Polonia. A câştigat fiecare game în care adversara a servit şi a comis un număr infim de greşeli neforţate (doar 3 în primul set). Simona a avut un joc extrem de solid, părând în multe momente că e din altă ligă, lucru care a impresionat.

A închis cu un bagel. @Simona_Halep este în forma vieţii ei. Poate cineva să o oprească pe campioana en-titre de la Roland Garros să se impună din nou?„, au scris cei de la Eurosport pe twitter, la finalul partidei cu Swiatek.

Sursa: digi24